Öğrenciler bursluluk sınavı için gün sayıyor

LGS ve YKS’de Türkiye çapında başarılara imza atan Doğa Koleji, 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde yapılacak bursluluk sınavında başarı sağlayan öğrencilere %100 oranına varan burs imkanı sağlıyor.

Doğa Koleji Eskişehir Kampüsü’nde konferans salonu, iki tane kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, futbol sahası, basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, ekoloji dersliği, satranç dersliği, dil dersliği, fen bilgisi laboratuvarı, teknoloji tasarım dersliği, müzik dersliği, bilişim teknoloji ve yazılım dersliği, görsel sanatlar dersliği, kütüphane, 200 kişi kapasiteli konferans salonu bulunuyor. 900 öğrenci kapasitesine sahip kampüs, anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi ve fen ve teknoloji lisesiyle Eskişehir'in eğitim vizyonunu değiştiriyor.

Doğa Koleji, eğitimde fırsat eşitliği sağlama hedefiyle binlerce öğrenciye burslu eğitim imkanı sunuyor. Türkiye çapındaki tüm kampüslerinde gerçekleşecek olan bursluluk sınavına bu yıl da rekor başvuru bekleniyor. Geçen yıl, 148 bin 500 katılımla bursluluk sınavında bir rekora imza atan Doğa Koleji bu yıl 220 bin katılım bekliyor.

12-13 Ocak 2019 tarihlerinde yapılacak bursluluk sınavına ilişkin açıklamada bulunan Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Eğitim alanındaki her gelişmeyi titizlikle inceleyen veliler, çocukları için en iyi eğitimi istiyor. Bu nedenle Doğa Koleji’ni tercih etmeleri bizleri gururlandırıyor” dedi.

Her yıl binlerce öğrenciye yüzde 100’e varan oranlarda burs veriyor

Akademik başarılarıyla adından söz ettiren Doğa Koleji, her yıl binlerce öğrenciye başarıları oranında yüzde 100’e varan burs imkanı sunuyor. Bu yılki bursluluk sınavına 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katılacak.

Ali Rıza Lüle, “Her anne babanın en büyük gayesinin çocuklarını iyi bir okulda okutarak güzel bir gelecek sağlamak olduğunu biliyoruz. Günümüzde, eğitim alanındaki her gelişmeyi titizlikle inceleyen veliler, neredeyse biz eğitimciler kadar bilgi sahibi. Bu nedenle kurumumuzu seçmeleri bizleri gerçekten gururlandırıyor. Sınava katılmak için bize güvenen ve başvuran herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

“Ülkemizin başarısı için çocuklara el uzatmak görevimiz”

İyi eğitimli nesillerin günümüzün bilgi çağında ülkelerin en önemli hazinesi olduğunu, bu nedenle başarılı öğrencilere en iyi eğitimi vermeyi bir vatan borcu gördüklerini hatırlatan Genel Müdür Ali Rıza Lüle, “Eğitimin, fırsat eşitliği sağlayıcı çok önemli bir özelliği var. İyi eğitim alan bir çocuk, ülkenin neresinde, hangi imkan ya da imkansızlıklarla doğmuş olursa olsun hayatını değiştirme fırsatı buluyor.  Bu nedenle ülkemizin başarılı ve çalışkan çocuklarının en iyi eğitimi almalarını sağlamayı görev kabul ediyoruz” diye konuştu.

 Proje modelli eğitim imkanı

Eğitimi, “öğrencinin entelektüel ve sosyal gelişimini etkileyen, kişiliğini biçimlendiren önemli bir olgu” şeklinde ifade eden Lüle, merak eden, tartışan, sorgulayan, problem çözen, girişimci, sorumluluk alan, düşünme becerileri gelişmiş ve öz düzenleme yapabilen bireylerin, yalnızca bilgi aktarmaya dayalı modellerle yetiştirilemeyeceğinin de altını çizdi.

Doğa Koleji’nin, t-MBA eğitiminin yanına proje modelli lise eğitimini de koyarak öğrencilerine 21. yüzyılın gerektirdiği tüm yeterlilikleri kazandırmayı hedefliyor. Lüle, “Proje modelli lise eğitimi ile öğrenciler bilimsel süreç becerileri kazanacak, böylece doğayı ve olayları bilimsel bir bakış açısıyla değerlendirebileceklerdir. Öğrencilerimiz araştırma, inceleme, problem çözme, iletişim, fen okur yazarlığı, teknoloji okur yazarlığı, eleştirel ve yaratıcı düşünme, iş birliği yapabilme becerileriyle donatılarak, akranlarıyla birlikte dünyanın ve yaşadıkları yüzyılın gereklerine uygun şekilde yetişeceklerdir.

21. yüzyıl becerilerinin yanı sıra bilgiye ulaşma, girişimcilik ve disiplinler arası iş birliği becerilerini de geliştirerek kendi yeteneklerini hayata geçirme şansına sahip olacaklardır. Bu amaçla her bir öğrencimizi titizlikle değerlendirerek onların kişilik özellikleri ve yönelimleriyle öğrenme stillerini saptayarak ilgi ve yeteneklerine uygun projeler tasarlamaları ve uygulamalarını sağlamayı hedefliyoruz. Böylece daha önce dünyada uygulaması çok az olan, merak, ilgi ve yetenekle birleşen bilimsel projelerin aynı potada birleştirilmesi sağlanarak öğrencilerin öğrenme motivasyonları artırılıyor.”

Proje tabanlı öğrenme öğrenciye neler kazandırır?

Lüle, öğrencilerin proje tabanlı eğitim ile başarılarını etkileyecek birçok olumlu özellik kazanacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapılan bilimsel araştırmalara göre proje tabanlı öğrenme sürecinde, problem çözme, araştırma, inceleme, eleştirel ve yaratıcı düşünme, interdisipliner düşünme, seçme, planlama, yürütme (öz düzenleme) yaparak, yaşayarak öğrenme, bilgiye ulaşma, teknolojiyi kullanma, iletişim gibi akademik başarıyı olumlu etkileyen beceriler kazanılır. Ayrıca, iş birliği yapma, paylaşma, dayanışma, sorumluluk alma ve akran öğrenmesi gibi sosyal beceriler de proje tabanlı öğrenme modeliyle üst düzeyde gelişmektedir.”

Doğa’dan erken kayıt avantajı…                                                                    

1 Aralık’ta erken kayıtlara başladıklarını söyleyen Lüle, “Bu yılki okul ücretlerinde enflasyonun altında bir artış yaptık. Ayrıca velilerimize ödeme kolaylığı sağlayarak elimizden gelen bütün desteği veriyoruz” dedi. Lüle, “Öğrencilerimizin okulda edindikleri kazanımlara yönelik proje yaparak, merak eden, araştıran, sorgulayan, bilimsel bilgi, teknoloji üreten, yaratıcılıklarını kullanan, problem çözen, strateji üreten gençler olmalarını istiyoruz. Bu başarı öğrenci ve kurum arasında güçlü bir bağ yaratıyor” açıklamasını yaptı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1